miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Policja umorzyła postępowanie w sprawie Pit Bulla!

4 7 622

Powracamy do dramatu, jaki rozegrał się pod koniec lipca na ul. Reguły w Nowym Sączu, gdzie agresywny Pit Bull zagryzł innego psa i zaatakował jego właścicielkę. Jak poinformowała nas dzisiaj Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, postępowanie w zakresie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu człowieka, zostało umorzone! Czy to oznacza, że pies wróci do swojego właściciela? Niekoniecznie…

O dramacie informowaliśmy w artykule: Nowy Sącz: Pit Bull zaatakował kobietę i jej psa! [DRASTYCZNE NAGRANIE WIDEO]

Zdarzenie z 27 lipca br., do którego doszło na ulicy Reguły w Nowym Sączu, zostało wstępnie zakwalifikowane z art. 160 par. 1 i 3 kk oraz z art. 157 par. 2 kk. Jednak po zebraniu materiału dowodowego oraz po jego bardzo dogłębnej analizie postępowanie zostało umorzone, gdyż nie zaistniały przesłanki dotyczące narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia czy zdrowia – poinformowała nas asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Decyzja o umorzeniu została zatwierdzona przez prokuratora, który wydał postanowienie o umorzeniu dochodzenia prowadzonego w niezbędnym zakresie w trybie art. 308 par. 1 kpk.

Poszkodowana w tej sprawie została pouczona, że na powyższe postanowienie przysługuje zażalenie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy – dodaje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

 

Czytaj również: Czytaj również: Kolejny atak agresywnego psa w Nowym Sączu! Kobieta ma poranioną twarz [ZDJĘCIA]

 

Jednocześnie sądecka Policja poinformowała, że prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 37a ustawy o ochronie zwierząt. Powołany przez policjantów biegły sądowy wyda opinię w sprawie rasy zwierzęcia, ponieważ posiadanie (utrzymywanie) psa rasy amerykański Pit Bull Terrier, znajdującej się w wykazie ras psów uznawanych za agresywne, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt (art. 10) wymaga zezwolenia. Utrzymywanie takiego psa (określonej rasy uznawanej za agresywną) bez zezwolenia jest wykroczeniem, za które można orzec przepadek zwierzęcia (art. 37a).

 

 

Biegły wyda również opinię na temat zachowania zwierzęcia, a dokładnie określi czy zwierzę stanowi zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt. Zatem kwalifikacja prawna zdarzenia z 27 lipca br. pod kątem ustawy o ochronie zwierząt zostanie określona po wydaniu opinii przez biegłego sądowego dotyczącej rasy oraz zachowania zwierzęcia – wyjaśnia rzecznik.

Zatrzymany przez Policję pies cały czas przebywa u lekarza weterynarii i będzie pod jego pieczą aż do wydania ww. opinii.

Marek Jaśkiewicz
fot. miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Obywatel pisze

  „Pies” psa zawsze będzie bronił…… patologia

 2. dorek pisze

  super państwo, żeby tylko nie grozili ofierze, że jak coś będzie się domagała zadośćuczynienia to zaszczują następnym.

 3. Jdjdjdjjf pisze

  Pokazać ryja tego patola co wyprowadzał psa. Niech mu sąsiedzi plują w mordę.

 4. Jdjjdjjx pisze

  Pokazać ryja tego patola.

Zostaw odpowiedź