miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Policja zatrzymała wandali na gorącym uczynku. Grozi im nawet 5 lat więzienia

3 843

W ciągu ostatnich czterech dni sądeccy funkcjonariusze podczas wykonywania swoich obowiązków złapali kilku sprawców na gorącym uczynku. Oprócz ujęcia 25-latka podczas próby handlu narkotykami udało im się ująć dwóch wandali, którzy niszczyli przystanek autobusowy.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pomylił kumpli z policjantami i zaproponował im „prochy”!

 

Zdarzenie miało miejsce 12 lutego po godzinie 20.00 w rejonie centrum handlowego Gołąbkowice przy ul. Prażmowskiego. – Policyjni wywiadowcy przejeżdżali w tamtym rejonie i zauważyli, że dwóch mężczyzn kopie w szybę wiaty przystankowej. Następnie mężczyźni zaczęli szarpać metalową konstrukcją wiaty, po czym znowu kopać w szybę, aż do momentu, gdy pękła. Na widok policjantów obaj rzucili się do ucieczki, jednak po krótkim pościgu zostali przez funkcjonariuszy zatrzymani, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie. Na miejscu okazało się również, że obaj sporo wypili, ponieważ każdy z nich w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak podaje dalej Policja sądeczanie w wieku 26 i 25 lat po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia z pobudek chuligańskich, za co grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Opr. MK
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP NS, KPP Węgorzewo (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. Waldek pisze

  I dobrze! Za niszczenie mienia publicznego powinno być bezwzględne więzienie. Te przystanki służą nam wszystkim!!!

  1. Jurek pisze

   Żadnego więzienia! Po co? Żeby łożyć na ich utrzymanie? Przybić po 2-3 lata prac społecznych bez żadnych przywilejów + koszty naprawy uszkodzonego mienia.

 2. Keisyr pisze

  Wladze Nowego Sacza marnują publiczne pieniądze
  Co drugi przystanek autobusowy w mieście ma rozbite szyby
  Przyczyną jest brak nadzoru elektronicznego przystanków

Zostaw odpowiedź