miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Posiadał amfetaminę, może dostać 10 lat

1 1 418

Policja z Nowego Sącza zatrzymała 29-letniego Sądeczanina, który był w posiadaniu amfetaminy i udzielał jej innym osobom. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a za posiadanie narkotyków może dostać nawet 10 lat więzienia.

Do zatrzymania mężczyzny doszło kilka dni temu na terenie Nowego Sącza. Policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalno-gospodarcze 29-letniego mieszkańca miasta i odkryli na strychu worek, w którym mężczyzna schował narkotyki. W ujawnieniu tych nielegalnych środków pomógł pies służbowy przeszkolony do wykrywania narkotyków. Po przebadaniu testerem narkotykowym okazało się, że znalezione prawie 400 gram proszku to amfetamina informuje mł. asp. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak wyjaśnia dalej Policja, Sądeczanin został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających (art. 62 ust 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Policjanci zdołali także ustalić, że mężczyzna udzielał narkotyków innym osobom, za co także usłyszał zarzut (art. 59 ust 1 tej ustawy).

Dwa dni po tym zdarzeniu, na wniosek Prokuratora Rejonowego, Sąd zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje mł. asp. Justyna Basiaga.

Opr. MK
Źródło: KM Policji w Nowym Sączu
Fot.: archiwum (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Ewa pisze

    Wstrętne cpuny Nie umiejace się wziasc jak normalni ludzie do roboty sprzedaja to gowno małolatom A później im odpier….. schizy I haluny,nie patrząc później na zrozpaczonyvh rodziców i rodziny walczące z uzależnieniem dziecka. Tepic to gowno tepic!!!!!!!

Zostaw odpowiedź