miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pożar kominka w domu jednorodzinnym

0 712

Chwilę grozy przeżyła rodzina, która pomimo ugaszenia ognia i żaru w kominku zaobserwowała wydobywający się ostry dym z przewodu kominowego. Wezwana została straż pożarna, która przy pomocy kamery termowizyjnej i lancy gaśniczej opanowała sytuację. 

Czytaj również: Sądecczyzna: Aż 306 interwencji strażaków! Wiatr uszkodził około 90 dachów [ZDJĘCIA] – Klik

– 16 marca około godziny 15.30 zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowany do działań w Nowym Sączu przy ulicy Lwowskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że wewnątrz budynku z przewodu wentylacyjnego przy kominku wydobywał się dym. Kominek był wygaszony od dwóch godzin – informuje w komunikacie PSP w Nowym Sączu. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia oraz wejściu strażaków  do budynku w sprzęcie ochrony dróg oddechowych  z kamerą termowizyjną. Następnie użyto lancę gaśniczą w miejscu o najwyższej temperaturze. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki części płyty gipsowo-kartonowej oraz usunięcia i dogaszenia nadpalonego elementu na zewnątrz. Sprawdzono detektorem wielogazowym pomieszczenia w budynku.

 

W celu oddymienia pomieszczeń otwarto okna oraz użyto wentylatora oddymiającego. Dokonano ponownej kontroli pomieszczeń nie stwierdzając zagrożeń. 

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sacz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź