miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pożar samochodu dostawczego na Węgierskiej! [ZDJĘCIA]

0 664

W poniedziałek (10 czerwca) ok. godz. 13:50 na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu doszło do pożaru samochodu dostawczego. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Przy ul. Kilińskiego spłonął samochód osobowy!

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że pożarem objęta była komora silnika, przedział kierowcy oraz częściowo skrzynia ładunkowa samochodu dostawczego marki Ford Transit. Pojazd znajdował się na zatoce autobusowej. Samochodem podróżował sam kierujący, który nie odniósł obrażeń. Ruch na drodze był wstrzymany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się samochód oraz kierowaniu wahadłowo ruchem na drodze. W wyniku pożaru doszło do rozszczelnienia baku i wycieku oleju napędowego. Po ugaszeniu pożaru udrożniono jeden pas jezdni i ruch drogowy odbywał się wahadłowo. Na miejsce przybył patrol Policji. Następnie usunięto rozlaną substancję ropopochodną przy użyciu dyspergentu oraz sorbentu. Zużyty sorbent usunięto z jezdni wraz z elementami karoserii. To nie jedyny pożar samochodu w poniedziałek (10 czerwca). Strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu gasili pożar samochodu osobowego, który powstał w Nowym Sączu na ul. Tarnowskiej – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Węgierskiej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź