miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pożar samochodu na Matejki. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]

0 562

W sobotę (31 marca) o godz. 7:15 na ul. Matejki w Nowym Sączu doszło do pożaru samochodu dostawczego marki Peugeot. Pojazd znajdował się na parkingu, a właściciel przed przybyciem Straży Pożarnej podjął skuteczną próbę ugaszenia ognia przy użyciu gaśnic proszkowych. W wyniku tych czynności doznał on poparzenia.

Czytaj również: Gmina Korzenna: 19 strażaków gasiło pożar w kotłowni

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru w okolicy deski rozdzielczej w samochodzie dostawczym marki Peugeot. W chwili przybycia na miejsce zastępów Straży Pożarnej nie było płomieni, jedynie podwyższona temperatura. W trakcie wcześniejszych działań gaśniczych właściciel doznał poparzenia. W związku z tym zadysponowano na miejsce karetkę Pogotowia Ratunkowego. Zdarzenie miało miejsce na parkingu, lecz nie zostały uszkodzone inne pojazdy lub mienie. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Dokonano kontroli samochodu przy użyciu kamery termowizyjnej. Podano prąd wody w celu schłodzenia miejsca pożaru – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala przez przybyłą na miejsce zdarzenia karetkę Pogotowia Ratunkowego. Uszkodzony samochód dostawczy zabezpieczał patrol Policji. Przyczyną powstałego pożaru było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź