miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Pożar w zakładzie na ul. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

0 399

W sobotę (12 maja) doszło do pożaru w Nowym Sączu na ul. Jana Pawła II. Zdarzenie miało miejsce wewnątrz hali kompresorowni zakładu. Pracownicy opuścili halę o własnych silach i nie potrzebowali pomocy medycznej. Przyczyna pożaru pozostaje nieustalona.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Piorun uderzył w budynek! Z ogniem walczyło 29 strażaków [ZDJĘCIA]

 

Jednostki Straży Pożarnej zostały zadysponowane do gaszenia pożaru 12 maja około godziny 8.16. Zdarzenie miało miejsce w Nowym Sączu na ulicy Jana Pawła II. – Po przybyciu na miejsce pożaru zabezpieczono teren i ustalono, że paliło się wewnątrz hali kompresorowni zakładu. W trakcie wywiadu z pracownikiem ustalono, że wszyscy opuścili hale i nikt nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Prąd został odłączony przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej w pomieszczeniu, gdzie wystąpił pożar. Na polecenie strażaków prąd został odłączony w całym zakładzie – informuje rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

– Działania strażaków polegały na wejściu do pomieszczenia kompresorowni z liniami gaśniczymi w celu odnalezienia źródła ognia i ugaszenia pożaru. Przewietrzono pomieszczenia przy pomocy wentylatora oddymiającego oraz wyniesiono na zewnątrz budynku tlące się materiały w celi ich dogaszenia. Jednocześnie sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej dach hali kompresorowni oraz sąsiadujące pomieszczenia w celu wyeliminowania rozprzestrzenienia się zagrożenia. Po zakończonych działaniach sprawdzono pomieszczenie kompresorowni za pomocą kamery termowizyjnej. Działania strażaków trwały godzinę, a przyczyna pożaru jest nieustalona – dodaje rzecznik.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź