miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Prawie spłonął nowy dom. W pobliżu paliła się sucha trawa [ZDJĘCIA]

0 1 129

Wczoraj (11 kwietnia) późnym popołudniem strażakom udało się uratować nowo powstały dom. W pobliżu paliło się trzydzieści arów suchej trawy, a ogień dotarł do ścian budynku. W akcji gaśniczej brały udział zastępy Straży Pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: 43 pożary suchej trawy w jeden dzień! [ZDJĘCIA]

 

Zdarzenie miało miejsce około godziny 17.10 w Nowym Sączu przy ulicy Ruchu Ludowego. – Do gaszenia tego pożaru zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęte było około trzydziestu arów suchej trawy. Pożar stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla nowo powstałego budynku mieszkalnego, gdyż front pożaru dotarł do jednej ściany budynku – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Działania strażaków były utrudnione, ponieważ działka, na której miał miejsce pożar, ogrodzona była siatką o wysokości 1,5 m, a bramy zamknięte. – Działania przybyłych zastępów straży polegały na przedostaniu się poza ogrodzenie z linią szybkiego natarcia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na pożar od strony zagrożonej ściany. Równocześnie z tymi działaniami prowadzono gaszenie z użyciem tłumic w dalszej odległości od budynku. Po lokalizacji pożaru celem wyeliminowania zagrożenia schłodzono przyległą ścianę budynku, na której znajdował się materiał palny w postaci styropianu – wyjaśnia rzecznik.

Od osób postronnych uzyskano informację, iż właścicielka przebywa za granicą i nie ma możliwości poinformowania jej o zdarzeniu. Na miejsce zadysponowano patrol Policji, który pozostał celem prowadzenia czynności dochodzeniowych oraz poinformowania właścicielki o zdarzeniu. Po zakończeniu działań gaśniczych dokładnie sprawdzono teren pożaru, wykluczając dodatkowe zarzewia ognia – dodaje rzecznik.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź