miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Próbował uderzyć kobietę na oczach policyjnych tajniaków

0 2 568

W ubiegły czwartek (24 maja) nieznany mężczyzna przy Al. Wolności najpierw bez skrupułów próbował uderzyć kobietę przechodzącą chodnikiem, a potem uderzył przechodnia. Napastnik był pijany i popełnił ten czyn na oczach policyjnych tajniaków. W związku z tym 34-latek został zatrzymany.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Wypadek quada! 11-letnie dziecko w szpitalu [ZDJĘCIA]

 

Do zdarzenia doszło 24 maja, kiedy to dwóch sądeckich operacyjnych pełniło służbę na terenie Nowego Sącza. – Przemieszczając się nieoznakowanym radiowozem, na wysokości banku przy ulicy Aleje Wolności policjanci zauważyli agresywnego mężczyznę, który idąc chodnikiem w kierunku Plant Miejskich, uderzył ręką w twarz przypadkowego przechodnia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali napastnika – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjanci ustalili wówczas, że mężczyzna usiłował uderzyć kobietę, która również tamtędy przechodziła, a potem uderzył przechodnia.Piesza zdążyła się jednak odsunąć, ale uderzony został przez to przypadkowy mężczyzna. Pokrzywdzeni zaraz oddalili się z miejsca zdarzenia. Policjanci dotarli do poszkodowanego mężczyzny i ustalili, że nie odniósł on żadnych obrażeń, a jedynie się wystraszył. Poinformowali go o możliwości złożenia zawiadomienia o naruszenie nietykalności cielesnej, które to przestępstwo jest ścigane z oskarżenia prywatnego – wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Zatrzymanemu sprawcy sprawdzono jednak trzeźwość i okazało się, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. – 34-latek zakłócał porządek w miejscu publicznym, wykrzykując wulgaryzmy. Mężczyzna został osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w sądeckiej komendzie, a po wytrzeźwieniu za zakłócanie spokoju i porządku publicznego, został ukarany mandatem karnym – dodaje Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Wyciąg z Kodeksu Wykroczeń:

Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Opr. MK
Źródło: KMP w Nowym Sączu
Fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź