miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Samochód na boku, uwięzieni pasażerowie [Zdjęcia]

0 7 778

Wczoraj, 15 listopada na al. Sucharskiego w nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia jeden z pojazdów znalazł się na boku, w którym uwięzione zostały dwie osoby. W akcji uczestniczyły zastępy PSP, policja oraz pogotowie ratunkowe.

 

Czytaj również: Miliony na powiatowe drogi

 

15 listopada około godziny 10.30 zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowany został do działań w Nowym Sączu na ulicy Sucharskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Fiat Panda oraz Opel Astra – informuje PSP Nowy Sącz. – Samochodem Opel Astra znajdował się na środku skrzyżowania blokując przejazd pojazdów. Samochodem podróżowała sama kierująca, która była bez obrażeń. Fiat Panda znajdował się na prawym boku. Samochodem podróżowały dwie osoby, które nie miały możliwości wyjścia z samochodu.

 

 

Brak możliwości wyjścia spowodowany był uszkodzeniem drzwi z lewej strony pojazdu oraz zapiętymi naciągniętymi pasami bezpieczeństwa. Nie było możliwości wejścia ratowników do pojazdu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ustabilizowaniu pojazdu Fiat Panda przy użyciu klinów schodkowych. Usunięto przednią szybę pojazdu przy użyciu piły szablastej w celu ewakuacji poszkodowanych.

Po wydobyciu ich z samochodu, osoby te nie zgłaszały dolegliwościach bólowych. Udzielono im wsparcia psychicznego. Na miejsce przybyła karetka, której załoga przeprowadziła szczegółowe badania podróżujących. Osoby te pozostały na miejscu zdarzenia. Pojazdy na prośbę policji zepchnięte zostały na pobocze. Pozostałości po kolizyjne pozamiatano i pozostawiono na poboczu jezdni.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź