miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Samochód uderzył w latarnię i drzewo. 8-letnie dziecko poszkodowane!

0 497

W sobotę (14 lipca) ok. godz. 20:37 na ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu samochód osobowy uderzył w latarnię i równocześnie w drzewo. W wyniku zaistniałego zdarzenia poszkodowane zostało dziecko. Działania Straży Pożarnej trwały w sumie półtorej godziny.

 

Czytaj również: Gmina Chełmiec: Podlewali konopie nad Dunajcem! Wpadli w ręce Policji [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy marki Toyota Celica. Podróżowała nim osoba dorosła oraz dziecko w wieku 8 lat. Osoba dorosła nie zgłaszała żadnych dolegliwości zdrowotnych, natomiast dziecko uskarżało się na dolegliwości. Ruch odbywał się jednym pasem drogi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Kierowano ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Usunięto z jezdni powalone drzewo oraz uszkodzoną latarnię, a samochód zepchnięto na pobocze. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Miejsce zdarzenia zostało przekazane pracownikowi Pogotowia Energetycznego – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Czynności na ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu przeprowadzały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, a trwały one półtorej godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź