miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Samochód wjechał do rowu i zsunął się po skarpie! [ZDJĘCIA]

0 1 374

W poniedziałek (11 lutego) ok. godz. 1:48 na ul. Barskiej w Nowym Sączu samochód na łuku drogi zjechał ze swojego pasa ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i zsunął się po skarpie. Pojazd przednią częścią dachu oparł się o barierę ochronną, a jego tył stał w powietrzu. Podróżowały nim trzy osoby dorosłe, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

 

Czytaj również: Gmina Chełmiec: Samochód osobowy zderzył się z dostawczym! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód marki Seat Alhambra na łuku drogi zjechał ze swojego pasa ruchu, wjechał do przydrożnego rowu i zsunął się po skarpie, opierając się od strony rowu przednią częścią dachu o barierkę ochronną. Tył samochodu stał w powietrzu i częściowo wystawał na jezdnię. Samochodem podróżowały trzy dorosłe osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazd o własnych siłach przed przybyciem zastępu Straży Pożarnej, nie odnosząc widocznych obrażeń i nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Na miejscu obecny był patrol Policji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przekazaniu dyżurnym SKKM Nowy Sącz informacji o potrzebie zadysponowania na miejsce ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego. Postawiono samochód na podstawioną przez właściciela lawetę za pomocą żurawia HDS – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Barskiej w Nowym Sączu zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie prawie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź