miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Tankował gaz i nie wypiął przewodu z samochodu! Niebezpiecznie na stacji paliw

0 986

Wczoraj (31 sierpnia) w Nowym Sączu przy ul. Witosa na stacji benzynowej doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Tankujący gaz LPG nie wypiął z samochodu osobowego instalacji, na skutek czego doszło do zerwania przewodu i wycieku substancji. Interweniowała straż pożarna. Uszkodzeniu uległ także samochód osobowy.

 

Czytaj również: Bezpłatna Akademia Instalatora już we wrześniu w Nowym Sączu

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że po tankowaniu gazu LPG kierujący samochodem osobowym nie odpiął węża do tankowaniu i odjechał. W wyniku tego zdarzenia doszło do wyrwania węża z dystrybutora, uderzenia nim w filar zadaszenia stacji paliw, a następnie uderzenia w samochód – informuje PSP Nowy Sącz. – Ponadto doszło do swobodnego wydobywania się gazu z dystrybutora. Na miejscu obecny personel stacji, kierujący oraz pasażerowie w/w samochodu. Nikt z osób nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

 

 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań poprzez zamknięcie stacji dla klientów, zabezpieczeniu p.poż. poprzez rozwinięcie linii gaśniczej, dokonaniu pomiarów przyrządami wielogazowymi w okolicy dystrybutora, zakręceniu zaworu odcinającego dopływ gazu w skrzynce dystrybutora, odłączeniu bezpieczników prądowych odpowiedzialnych za zasilanie pomp i dystrybutorów z LPG. Po tych czynnościach wypływ gazu został zatrzymany. Po konsultacji telefonicznej z serwisem, ustalono, że powyższe działania były prawidłowe z instalacji kilkadziesiąt minut mogą jeszcze przez przepływomierz wydostawać się śladowe ilości gazu. Dodatkowo wykonano pomiary w pobliżu samochodu osobowego sprawcy, wskazania przyrządów zerowe. Zakręcono zawór gazu na instalacji z LPG w samochodzie.

Cały czas dokonywano pomiarów w okolicy dystrybutora, stężenia malały, a następnie spadły do zera. Serwisant przekazał informację telefoniczną, że powyższe działania zezwolą na przywrócenie do użytku stacji paliw z wyłączeniem dystrybutorów z LPG. Przekazał również informację, że w kolejnym dniu dotrze na stację celem sprawdzenia w/w instalacji. Dodatkowo ogrodzono taśmą ostrzegawczą uszkodzony dystrybutor, dalsze wygrodzenia i oznakowania mieli wykonać pracownicy stacji. Na tym działania trwające ponad godzinę zakończono. Na miejscu pozostał personel stacji oraz podróżujący samochodem osobowym.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź