miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Ukradł kartę płatniczą i udał się na zakupy. Trafił w ręce policjantów

0 408

Mężczyzna ukradł kartę bankomatową w marcu i postanowił ją wykorzystać do robienia drobnych zakupów. Po miesiącu od przywłaszczenia sobie karty złodziej został zatrzymany i usłyszał zarzuty. 21-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Czytaj również: Podpalacz parasoli i kontenerów namierzony! Straty wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych

 

Do kradzieży karty płatniczej doszło w jednym z sądeckich lokali gastronomicznych w marcu tego roku. – Sprawca nie został od razu wykryty, ale policjanci nie odpuścili tej sprawy i nadal nad nią operacyjnie pracowali. Ich wysiłki przyniosły efekty, ponieważ końcem kwietnia zatrzymali 21-letniego mężczyznę, któremu zarzucili nie tylko kradzież, ale również użycie karty i dokonanie za jej pośrednictwem drobnych płatności – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

21-latek postanowił skorzystać z tego, że przywłaszczona karta ma funkcję płatności zbliżeniowej. – Mężczyzna płacił kartą w sklepach spożywczych i na stacji paliw nie przekraczając ograniczenia kwotowego 50 zł. Nie spodziewał się jednak, że po miesiącu od zdarzenia usłyszy od policjantów zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem związanej z pokonaniem zabezpieczeń, w tym przypadku o charakterze elektronicznym chroniącym środki płatnicze, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia oficer prasowy.

Policjanci apelują, aby w przypadku utraty karty z funkcją płatności zbliżeniowych, jak to miało miejsce w tym przypadku, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. Jeśli nie znajdujemy się w pobliżu placówki bankowej, skorzystajmy z aplikacji mobilnej (jeśli bank oferuje taką usługę) lub zadzwońmy na infolinię. Gdy okaże się jednak, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, zgłośmy to na Policję.

 

Opr. MK
Źródło: KMP w Nowym Sączu
Fot.: Pixabay.com (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź