miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Ukradli 144 puszki piwa! Dzielnicowy pobiegł za sprawcami

0 251

W poniedziałek (20 sierpnia) po godz. 20:00 policjant z sądeckiej jednostki, w czasie wolnym od służby robił zakupy w sklepie przy ul. I Brygady w Nowym Sączu. Czterech mężczyzn dokonało wówczas kradzieży piwa. Odważny funkcjonariusz bez chwili zastanowienia pobiegł za sprawcami. Udało mu się odzyskać 144 puszki piwa.

 

Czytaj również: Rytro: Zniszczyli tablice informacyjne, kiosk, kosz i reklamy! Zostali zatrzymani [ZDJĘCIA]

 

– Funkcjonariusz z sądeckiej jednostki, korzystając z dnia wolnego robił zakupy w sklepie przy ul. I Brygady. Gdy pracownice sklepu zauważyły, że czterech mężczyzn dokonuje kradzieży piwa, poprosiły o pomoc znajdującego się w sklepie policjanta, który natychmiast o zaistniałym zdarzeniu poinformował telefonicznie dyżurnego sądeckiej komendy. Sam bez chwili wahania udał się za sprawcami kradzieży w rejon osiedla. W trakcie, kiedy funkcjonariusz biegł za sprawcami, mężczyźni rozdzielili się porzucając skradziony towar. Policjantowi udało się zatrzymać jednego ze złodziei, 41-letniego mężczyznę – poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Na miejsce podejmowanej przez dzielnicowego interwencji przybył patrol Policji, który sprawdzał okoliczny teren w poszukiwaniu pozostałych sprawców kradzieży. Zatrzymany mężczyzna przekazany został w ręce funkcjonariuszy.

Dzięki postawie dzielnego policjanta, skradzione mienie odzyskano w ilości 144 sztuk puszek piwa, z czego osiem sztuk zostało uszkodzone w trakcie porzucenia przez złodziei, a nieuszkodzone piwo wróciło na sklepową półkę. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia pozostałych sprawców kradzieży. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, w związku z naruszeniem artykułu 119 Kodeksu Wykroczeń.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: KMP Gdynia (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź