miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: W zakładzie produkcyjnym przy ul. Jana Pawła II wybuchł pożar! [ZDJĘCIA]

0 472

W niedzielę (16 grudnia) ok. godz. 6:06 w zakładzie produkcyjnym przy ul. Jana Pawła II w Nowym Sączu wybuchł ogień. Pożarem objęte było pomieszczenie produkcyjne do obróbki metalu, w którym znajdowały się drewniane palety i opakowania po szpulach z drutem.

 

Czytaj również: Kamionka Wielka: Wyziębiony i przestraszony pies leżał na wysepce w nurcie rzeki! Uratowali go strażacy

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia, pracownik ochrony wskazał miejsce pożaru. Po rozpoznaniu ustalono, że pożarem objęte było pomieszczenie produkcyjne do obróbki metalu, w którym znajdowały się drewniane palety oraz opakowania po szpulach z drutem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania prądu elektrycznego oraz gazu. Otwarto drzwi przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego, następnie wprowadzono do wnętrza strażaków z liniami gaśniczymi, którzy zabezpieczeni byli w sprzęt ochrony dróg oddechowych. Podano dwa prądy wody na ognisko pożaru. Po ugaszeniu pożaru cały teren sprawdzono urządzeniami pomiarowymi oraz kamerą termowizyjną. Pogorzelisko przegrzebano i przelano wodą. Następnie przekazano właścicielowi miejsce pożaru, a zastępy Straży Pożarnej powróciły do koszar – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Jana Pawła II w Nowym Sączu zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Biegonice, OSP Stary Sącz oraz OSP Mystków. Czynności prowadzone przez strażaków na miejscu zdarzenia trwały w sumie ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź