miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Wypadek na Piłsudskiego z udziałem niemowlaka

Nikomu nic groźnego się nie stało

0 366

Wczoraj (15 lutego) około godziny 10:30 na al. Piłsudskiego doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Uczestnikom zdarzenia, w tym niemowlęciu nic groźnego się nie stało.

Czytaj również: 10-letni Grzesiu Kamiński odnaleziony! – KLIK

– Zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu zadysponowany został do działań w Nowym Sączu na Alejach Józefa Piłsudskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych tj.  Audi oraz Mercedes – czytamy w komunikacie PSP w Nowym Sączu. – Wszyscy uczestnicy zdarzenie tj. dwie osoby dorosłe oraz niemowlę nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Samochody blokowały dwa pasy ruchu w kierunku Krynicy Zdroju.

Podczas wypadku nastąpił  wyciek płynów eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzono kobietę wraz z niemowlęciem do samochodu straży pożarnej  w celu ogrzania. Udzielono wsparcia psychicznego kobiecie, natomiast dziecku przekazano misia.

Odłączono akumulatory w obu pojazdach oraz zakręcono zawór LPG w Mercedesie. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przepchnięto samochód marki Mercedes w celu udrożnienia ruchu na jednym z pasów.

Niemowlę po przebadaniu pozostało na miejscu zdarzenia. Po uzgodnieniu z Policją samochody zostały usunięte z jezdni na pobliski parking przy użyciu linki stalowej oraz samochodu pożarniczego. Pozostałości po kolizyjne zostały usunięte na pobocze. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź