miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Zderzenie dwóch ciężarówek

2 1 619

Wczoraj (8 lutego) w Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W wyniku tego zdarzenia oba pojazdy zostały uszkodzone, a jeden z kierowców został poszkodowany. Ruch na czas działań został ograniczony, a strażacy musieli zadysponować na miejsce specjalny samochód ratownictwa technicznego.

 

Czytaj również: Stróże: Kolizja trzech samochodów! [ZDJĘCIA]

 

Zdarzenie miało miejsce 8 lutego w Nowym Sączu na ul. ul. Pieczkowskiego. – Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do najechania samochodu ciężarowego na tył naczepy drugiego samochodu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia doszło do zerwania i przesunięcia skrzyni ładunkowej, uszkodzenia naczepy oraz znacznego zniszczenia samochodu ciężarowego. Osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły widocznych obrażeń, ale jeden kierujący będący pod opieką Policji uskarżał się na ogólne złe samopoczucie – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Zablokowany był jeden z pasów ruchu. Z jednego z pojazdu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych, a działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsce zdarzenia. Zadysponowano na miejsce zdarzenia karetkę Pogotowia Ratunkowego w celu przebadaniu osoby biorącej udziału w zdarzeniu oraz ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Strażacy prawidłowo ustawili przesuniętą skrzynię ładunkową z towarem na ramie pojazdu oraz przemieścili pojazd na pas wyłączony z ruchu przy użyciu wciągarki. Usunięto urwaną burtę naczepy pojazdu ciężarowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych w celu udrożnienia ruchu oraz usunięto pozostałości pokolizyjne, oraz przekazano je właścicielowi pojazdu, dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania strażaków trwały półtorej godziny.

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. keisyr pisze

    Buractwo sądeckie musi się wytłuc nawzajem aby Nowy Sacz został z niego oczyszczony !!!

    1. Joyebie pisze

      Mądrze Ty masz chłopie w głowie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.