Portal informacyjny | Nowy Sącz

Olszana: Spalił się budynek gospodarczy [ZDJĘCIA]

0 305

Do pożaru budynku gospodarczego doszło 16 kwietnia w godzinach popołudniowych w miejscowości Olszana. Akcja gaśnicza prowadzona przez zastępy Straży Pożarnej trwała prawie dwie godziny.

 

Czytaj również: Groźny pożar w Ochotnicy Dolnej. Dwie rodziny straciły dach nad głową [ZDJĘCIA]

 

16 kwietnia około godziny 16.18 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Olszana, OSP Olszanka, OSP Naszacowice oraz OSP Czarny Potok zadysponowane zostały do pożaru w Olszanie. Ustalono, że objęty pożarem jest drewniany budynek gospodarczy, w którym magazynowane było drewno na opał oraz elementy garderoby – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt. W wyniku wysokiej temperatury doszło do popękania szyb w oknach znajdującego się w bliskim sąsiedztwie domu jednorodzinnego. Kamerą termowizyjną sprawdzono temperaturę elewacji domu oraz schłodzono nagrzaną część budynku. Po ugaszeniu pożaru przeprowadzono prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji budynku gospodarczego. Przegrzebano całe pogorzelisko oraz przelano wodą. Na miejsce przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego w celu przebadania mieszkańców – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania ratowniczo-gaśnicze trwały prawie dwie godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.