miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Olszana: Zapalił się autobus wiozący pasażerów [Zdjęcia]

0 361

W piątek (9 marca) przed południem doszło do pożaru w komorze sinika kursowego autobusu, który przewoził pasażerów. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej, które prowadziły akcję gaśniczą. Działania strażaków trwały dwie godziny, a przyczyną pożaru prawdopodobnie była wada pojazdu.

 

Czytaj również: Rozpalał w piecu, postawił na nogi służby ratownicze [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

9 marca około godziny 11.14 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Olszana, Olszanka oraz Podegrodzie wysłano do działań w miejscowości Olszana. – Po przybyciu na miejsce ustalono, że paliła się komora silnika autobusu Man. W chwili przyjazdu Straży Pożarnej kierowca autobusu wraz z pasażerami przebywali na zewnątrz pojazdu w bezpiecznym miejscu. Przed przybyciem strażaków pożar w komorze silnika został stłumiony przy pomocy gaśnic proszkowych oraz został odłączony akumulator przez świadków zdarzenia – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru w komorze silnika przy pomocy jednego prądu wody. Fragment spalonej wełny mineralnej, służącej do wytłumienia komory silnika usunięto i dogaszono prądem wody. Komorę silnika skontrolowano przy pomocy kamery termowizyjnej – kontrola nie wykazała ukrytych źródeł ognia. Pęknięty przewód paliwowy uszczelniono drewnianym kołkiem, a rozlany olej napędowy zasypano sorbentem. W miejscu prowadzonych działań kierowano ruchem drogowym – wyjaśnia rzecznik i dodaje, że działania gaśnicze trwały dwie godziny, a prawdopodobną przyczyną pożaru była wada środka transportu.

 

 

Opr. MK
Źródło: KM PSP NS
Fot.: OSP Podegrodzie, KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.