miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Osobówka i dostawczak blokują obwodnicę! W konfrontacji lepsza osobówka

0 2 148

Dzisiaj, 26 listopada doszło do wypadku na obwodnicy Nowego Sącza. Zderzyły się tam dwa samochody: osobówka i dostawczak. W wyniku zderzenia pojazdów, samochód dostawczy wylądował na boku.

 

Czytaj również: Piwniczna-Zdrój: Burmistrz Chorużyk przegrywa proces w trybie wyborczym

 

26 listopada około godziny 9.50 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicy Piłsudskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i I Brygady, doszło do zderzenia samochodu dostawczego Iveco i osobowego Citroen. Obydwa pojazdy znajdowały się na jezdni i blokowały ruch drogowy – informuje PSP Nowy Sącz. – Samochód ciężarowy na skutek uderzenia przewrócił się na bok. Samochodem ciężarowym przemieszczał się tylko kierowca, który znajdował się poza pojazdem w karetce pogotowia ratunkowego i zaopatrywany był przez ratowników Pogotowia. Citroen, którym podróżował sam kierowca stał na kołach. Kierowca był poza pojazdem i nie uskarżał się na dolegliwości.

 

 

Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych z samochodu Citroen i paliwa z samochodu Iveco. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora w samochodzie Citroen, zakręceniu zaworów przy butlach gazowych LPG w samochodzie Iveco oraz posypaniu sorbentem wyciekłych płynów eksploatacyjnych i paliwa. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję przemieszono na wydzieloną z ruchu część drogi Citroena.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź