miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

OSP w Paszynie w krajowym systemie ratownictwa!

0 889

Druhowie z OSP w Paszynie otrzymali decyzję o włączeniu ich jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Gratulował im m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Czytaj również: Sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego: starosta miał dobre wiadomości dla mieszkańców Sądecczyzny

 

– Gratuluję i dziękuję za codzienne zaangażowanie w ratowanie zdrowia, życia i mienia mieszkańców Sądecczyzny, a szczególnie gminy Chełmiec i Paszyna – mówił starosta Marek Kwiatkowski. –  W tym uroczystym dniu życzę wszystkim druhnom i druhom, aby działalność w strażackich szeregach była źródłem satysfakcji z pomagania innym. Niech święty Florian ma Was zawsze w swojej opiece. Gratuluję prezesowi jednostki Wojciechowi Skrzypcowi tak licznej i świetnie przygotowanej kadry oraz drużyny młodzieżowej.

Starosta dodał, że władze Powiatu Nowosądeckiego zawsze wspierają finansowo strażaków ochotników i strażaków zawodowych. Zapewnił też o znacznym zwiększeniu kwoty pomocy w przyszłym roku.

Stosowne dokumenty dotyczące włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego przekazał wójtowi gminy Chełmiec Bernardowi Stawiarskiemu i szefowi paszyńskiej jednostki Wojciechowi Skrzypcowi st. bryg. Paweł Motyka – zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu i jednocześnie prezes powiatowych struktur OSP.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, radna powiatowa Joanna Stawiarska, wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, przewodniczący Rady Gminy Chełmiec  Wiesław Szołdrowski, radni gminni, st. bryg. Paweł Motyka – zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu oraz proboszcz parafii w Paszynie ks. Krzysztof Smoroński. Na placu przed remizą zaprezentowali się druhny i druhowie z OSP w Paszynie pod przewodnictwem prezesa jednostki Wojciecha Skrzypca.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź