miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Oszukał pracodawcę na 35 tys. złotych! 27-latek z 25 zarzutami, grozi mu 8 lat więzienia

0 2 333
Pracownik jednego z sądeckich przedsiębiorstw, który był odpowiedzialny za sprzedaż internetową, zamiast numeru konta firmy, do przelewów podawał klientom numery swoich prywatnych rachunków, jak również w przypadku zwrotów towaru klientom podawał w firmie swój rachunek. Tym sposobem oszukał pracodawcę na ponad 35 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał od policjantów 25 zarzutów dot. poszczególnych wyłudzeń.

 

Czytaj również: Strzeleckie zawody myśliwskie „Nowosądecki Puchar Lata 2021” za nami [Wyniki]

 
Policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kilka miesięcy temu otrzymali zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło w jednym z przedsiębiorstw w Nowym Sączu. W toku realizowanych czynności ustalili, że to pracownik, wykorzystując zaufanie właścicieli, oszukiwał ich. Mężczyzna, który był odpowiedzialny za sprzedaż towarów za pośrednictwem popularnych internetowych portali aukcyjnych, w wystawianych w imieniu przedsiębiorcy fakturach, zamiast numerów rachunków należących do firmy, wpisywał numery swoich prywatnych kont. W efekcie należności za sprzedawane towary wpływały do jego kieszeni.
 
Jak się okazało, 27-latek oszukiwał właścicieli firmy również w ten sposób, że przedstawiał im fałszywe maile, z których wynikało, że klienci chcą dokonać zwrotu towaru i proszą o przelanie pieniędzy na wskazane w tych mailach rachunki bankowe. Oczywiście, były to w większości wymyślone sytuacje i nieistniejący kontrahenci, a podane w mailach numery kont należały do nieuczciwego pracownika. 27-latek swoim przestępczym procederem spowodował straty sięgające ponad 35 tysięcy złotych.
 
W toku dochodzenia sądeccy policjanci zebrali materiał dowodowy na podstawie którego przedstawiono podejrzewanemu mężczyźnie łącznie 25 zarzutów oszustwa, a w czerwcu br. prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwa 27-latkowi grozi mu do 8 lat więzienia. Policjanci odzyskali również część pieniędzy.
 
Kilka dni temu, do Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dra Krzysztofa Dymury wpłynęły podziękowania za podjęte w tej sprawie działania i osobiste zaangażowanie trzech funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. – “Szanowny Panie Komendancie czuję się zobowiązany do napisania pochwały. Pragnę podziękować z całego serca za pomoc, za wszystko co Panowie dla mnie zrobili. Życzę samych takich funkcjonariuszy! – napisał właściciel firmy.
 

źródło: KMP Nowy Sącz
fot. Ilustracyjne

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź