miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Paszyn: Siła uderzenia była ogromna! Ciało odnaleziono w pobliskim potoku [RELACJA STRAŻAKÓW]

0 2 482

W poniedziałek (7 stycznia) ok. godz. 18:15 na drodze gminnej w miejscowości Paszyn w gminie Chełmiec doszło do potrącenia pieszego przez samochód. 53-letni mężczyzna zmarł. 21-letni kierowca był trzeźwy. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

 

Czytaj również: Tragedia w Paszynie: Nie żyje mężczyzna potrącony przez samochód!

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej w miejscowości Paszyn doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Pojazd, którym podróżowały łącznie trzy osoby znajdował się na poboczu drogi przy barierach energochłonnych. Żadna z osób jadących pojazdem nie uskarżała się na dolegliwości. Osoba potrącona znajdowała się w cieku wodnym trzy metry poniżej drogi. Na miejscu znajdowała się karetka Pogotowia Ratunkowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, oświetleniu terenu akcji oraz zbudowaniu stanowiska przy wykorzystaniu liny alpinistycznej i asekuracji ratowników medycznych schodzących po ośnieżonej skarpie. Ratownicy medyczni odstąpili od reanimacji osoby poszkodowanej, a ciało zostało przykryte do czasu przyjazdu prokuratora. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp z OSP Paszyn. Uszkodzony pojazd został zabrany przez Pomoc Drogową. Na miejsce przybył prokurator, który po przeprowadzonych czynnościach zezwolił na wyciągnięcie ciała z cieku wodnego. Zabezpieczono zwłoki na desce ortopedycznej, na której przeniesiono denata w miejsce wyznaczone przez funkcjonariuszy. Ciało zostało zabezpieczone przez Policję – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Paszynie zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Paszyn. Czynności prowadzone przez strażaków trwały około pięćdziesięciu minut.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź