miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Paszyn: Wypadek czterech osobówek! Ranny mężczyzna w szpitalu

0 1 207

12 lutego około godziny 14.20 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Paszyn zadysponowane zostały do działań w Paszynie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na DK 28 doszło do dwóch powiązanych ze sobą zdarzeń drogowych oddalonych od siebie o około 150m.

 

Czytaj również: Zawody zimowe dla dzieci! 22 lutego Ośrodek Słotwiny Arena
w Krynicy-Zdroju zaprasza

 

W pierwszym zdarzeniu bliżej Nowego Sącza samochód osobowy VW Passat zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w bariery energochłonne. Następnie bariera wbiła się przez komorę silnika do przedziału osobowego na wysokość tylnych drzwi. W pojeździe znajdował się zakleszczony kierowca, który podróżował sam. Był przytomny pod opieką ratownika medycznego, który najechał na to zdarzenie.

 

 

W drugim zdarzeniu bliżej Grybowa doszło do najechania jednego pojazdu na tył drugiego, który się zatrzymał. Samochodem BMW podróżował sam kierowca, natomiast Renault dwie osoby. W chwili przybycia strażaków uczestnicy tego zdarzenia sami opuścili pojazdy i nie uskarżali się na dolegliwości.

Ruch w obydwu kierunkach był zablokowany. Przy pierwszym zdarzeniu działali ratownicy z JRG nr 1, natomiast przy zdarzeniu drugim ratownicy z OSP Paszyn. Działania strażaków przy pierwszym zdarzeniu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu ratownika do pojazdu w celu sprawdzenia stanu poszkodowanego oraz udzieleniu mu pomocy. Odłączono klemy akumulatora w pojeździe.

Po przybyciu karetki Pogotowia ratunkowego podjęto decyzję o ewakuacji poszkodowanego z pojazdu. W tym celu trzeba było rozciąć samochód, odsunąć deskę rozdzielczą wraz z kolumną kierowniczą. Wycięto barierkę znajdującą się wewnątrz pojazdu. Wraz z ratownikami medycznymi wydobyto i przełożono na deskę poszkodowanego, a następnie przetransportowano do karetki.

Przy drugim zdarzeniu działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu klem akumulatorów.Po przybyciu na miejsce karetki, kierowca jednego samochodu zaczął uskarżać się na dolegliwości. Ratownicy udzielili mu pomocy a następnie został zabrany do szpitala. Obecna na miejscu Policja zamknęła drogę, po zabraniu poszkodowanych przystąpili do czynności dochodzeniowych. Z miejsca zdarzenia karetki zabrały do szpitala łącznie dwie osoby.

Po wykonaniu czynności przez Policję odcięto część bariery energochłonnej na którą nabity był pojazd VW. Pojazdy Renault oraz VW usunięto na pobocze, samochód BMW został zabrany przez lawetę. Następnie usunięto z jezdni pozostałości po zdarzeniu. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź