miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piątkowa: Dachowanie samochodu osobowego. Jedna osoba uciekła do lasu [ZDJĘCIA]

0 1 338

W piątek (6 lipca) ok. godz. 14:49 w miejscowości Piątkowa, w gminie Chełmiec samochód osobowy marki VW Passat na łuku drogi zjechał z jezdni, dachował i wjechał na teren prywatnej posesji. Jeden z uczestników zdarzenia oddalił się w kierunku pobliskiego lasu.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 18-latek ukradł perfumy z drogerii i zaatakował ekspedientkę!

 

– Dwie osoby podróżujące samochodem opuściły pojazd o własnych siłach. Jeden z uczestników znajdował się obok auta, a drugi według relacji świadków oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku pobliskiego lasu. Równocześnie z zastępem Straży Pożarnej na miejsce przybył zespół Pogotowia Ratunkowego. Ze względu na usytuowanie samochodu, nie było możliwości dojścia do akumulatora. Z pojazdu nastąpił wyciek płynów silnikowych i eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz sprawdzeniu wnętrza samochodu pod kątem ewentualnie przebywających tam osób. Wyciągnięto za pomocą elektrycznej wyciągarki samochodowej leżący pojazd na drogę i ustawiono go na poboczu. Dokonano rozłączenia instalacji elektrycznej oraz sorpcji wyciekłych płynów silnikowych i eksploatacyjnych. Przeszukano w promieniu kilkuset metrów od miejsca zdarzenia las pod kątem obecności osoby uczestniczącej w zdarzeniu, ale jej nie znaleziono. Po przebadaniu jednego z uczestników zdarzenia, pozostał on na miejscu i został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Piątkowej zadysponowany został zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Czynności na miejscu zdarzenia trwały w sumie półtorej godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź