miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piesi z pierwszeństwem na pasach. Kampania informacyjno- edukacyjna

1 351

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie wraz z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą nowych przepisów Ustawy Prawa o ruchu drogowym w zakresie bezpieczeństwa pieszych. Regulacje prawne w tym zakresie wchodzą w życie od 1 czerwca 2021 roku.

 

Czytaj również: Rusza kolejny nabór ofert w konkursach SĄDECKIE

 

Celem przedsięwzięcia jest przygotowanie uczestników ruchu drogowego do nowych przepisów, które mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa głównie pieszych. W ramach kampanii przygotowane zostały plakaty, ulotki oraz prezentacja multimedialna – omawiająca nowe zmiany w przepisach.

 

Prezentacja będzie wyświetlana na ekranach środków transportu publicznego MPK w Krakowie, a także w pociągach województwa małopolskiego. Natomiast plakaty będą rozprowadzane, m.in. w punktach szczepień, ośrodkach zdrowia, kościołach, urzędach: miast, gminy, starostwach, bibliotekach, domach kultury, na witrynach osiedlowych, w placówkach PSP oraz OSP, a także w innych miejscach szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców.

 

Fot., źródło: KMP w Nowym Sączu, radio.lublin.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. A.S Bytom pisze

    Sprzedawcy zniczy i trumien lubią to !!

Zostaw odpowiedź