miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pijani rodzice opiekowali się 2-latkiem. Teraz zajmie się nimi sąd

0 1 070

Zdarzenie miało miejsce w Limanowej pod koniec stycznia, kiedy to mężczyzna zaniepokojony o los małego dziecka sąsiada zadzwonił na Policję. Funkcjonariusze po dotarciu we wskazane miejsce zastali dwoje pijanych rodziców opiekujących się 2-letnim dzieckiem. Kobieta i mężczyzna trafili do aresztu.

 

Czytaj również: Policyjna akcja na sądeckim basenie! Golas chciał wskoczyć z trybun do wody

 

Tydzień temu we wtorek 30 stycznia do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec Limanowej. – Mężczyzna poinformował, że pijani rodzice opiekują się małym chłopcem. Pod wskazany przez niego adres natychmiast skierowano patrol Policji. Na miejscu funkcjonariusze zastali 43-letnią kobietę oraz 40-letniego mężczyznę, z którymi w mieszkaniu przebywał 2-letni chłopiec. Okazało się, że rzeczywiście oboje byli nietrzeźwi, ponieważ kobieta miała ponad 2,5 promila, a mężczyzna blisko 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Jak informuje limanowska Policja, chłopiec po badaniach został przekazany rodzinie, a nietrzeźwi rodzice trafili do policyjnego aresztu i ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. – W minionym roku komenda prowadziła 5 podobnych spraw. Nieodpowiedzialnym rodzicom grożą surowe kary – sprawa trafia do sądu rodzinnego, który może ograniczyć prawa rodzicielskie albo je zabrać, a jeśli okaże się, że życie lub zdrowie dziecka było zagrożone, rodzicom grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia dodaje oficer prasowy.

 

Opr. MK
Źródło: KPP Limanowa
Fot.: Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź