miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piwniczna-Zdrój: Pożar budynku, spłonęły dwa samochody! Z żywiołem walczyło 33 druhów oraz 7 zastępów straży pożarnej

0 344

5 grudnia, czternaście minut po północy zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna Zdrój, Głębokie, Rytro, Łomnica oraz Barcice zadysponowane zostały do gaszenia pożaru w Piwnicznej Zdroju na ulicy Śmigowskie. Budynek oraz znajdujące się w nim dwa samochodu osobowe spłonęły doszczętnie.

 

Czytaj również: 21-letnia sądeczanka Wicemistrzynią Świata!

 

Po przybyciu do miejsca zdarzenia ustalono, że pożarem objęty był w całości budynek gospodarczy – drewniana stodoła. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. Po przybyciu dodatkowych zastępów zbudowano dwie dodatkowe linie gaśnicze oraz zorganizowano wodę do gaszenia pożaru poprzez dowożenie. Teren działań oświetlono.

 

 

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki elementów konstrukcyjnych stodoły oraz do wynoszenia znajdujących się wewnątrz desek na zewnątrz gdzie zostały przelane wodą. Z wnętrza usunięto spalone w całości dwa samochody osobowe. Wszystkie elementy sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej, w tym budynek mieszkalny znajdujący się w pobliżu. Działania 7 zastępów i 33 strażaków trwały ponad trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Opr. Rafał Kmak
Fot.: OSP Piwniczna Zdrój

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź