miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Piwniczna-Zdrój: Strażacy prawie trzy godziny gasili pożar drewnianego dworku! [ZDJĘCIA]

0 1 063

W środę (14 listopada) ok. godz. 16:51 na ul. Krynickiej w Piwnicznej-Zdroju doszło do pożaru drewnianego dworku. 28 strażaków walczyło z ogniem przez prawie trzy godziny.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na śmieciach odnaleziono zwęglone zwłoki! [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że pożarem objęty był drewniany pustostan – dworek. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody, w tym jeden prąd wody podano z zewnątrz na palący się budynek, natomiast drugi od środka. Strażacy pracujący wewnątrz budynku przeszukiwali pomieszczenia w celu sprawdzenia czy w budynku ktoś nie przebywał. Oświetlono teren działań, wykonano zasilanie z pojazdów pożarniczych oraz wahadłowo kierowano ruchem drogowym, gdyż samochody pożarnicze zajmowały jeden pas jezdni. Strażacy, aby dostać się na poddasze wykorzystali drabinę nasadkową. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji dachu za pomocą piły łańcuchowej, następnie pocięte belki zrzucano z dachu i dodatkowo przelewano je wodą. W celu wyeliminowania zarzewi ognia ściany budynku na pierwszym piętrze zostały częściowo rozebrane, przelane wodą i sprawdzone kamerą termowizyjną. Po zakończonych działaniach ponownie sprawdzono cały budynek kamerą termowizyjną. Na miejscu pozostał zastęp OSP Piwniczna w celu dozoru miejsca zdarzenia – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na ul. Krynickiej w Piwnicznej-Zdroju zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Piwniczna, Kosarzyska, Wierchomla oraz Łomnica. Czynności na miejscu zdarzenia prowadziło 28 strażaków z siedmiu zastępów, a trwały one prawie trzy godziny. Przyczyna pojawienia się ognia nie została ustalona.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź