miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Płonęła kuchnia. Winny garczek z olejem

0 1 853

Wczoraj, 30 września o godzinie 12.10 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ulicę Sichrawy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w budynku mieszkalnym jednorodzinnym na parterze w pomieszczeniu kuchni doszło do zapalenia się oleju jadalnego, który znajdował się w garnku na kuchence gazowej.

Czytaj również: Detektyw Rutkowski: „Zaginięcie Bocheńskiego ma podłoże strachu i lęku”

W chwili wystąpienia pożaru w pomieszczeniu kuchni przebywał mężczyzna. Garnek z palącym się olejem został zdjęty z kuchenki i położony na podłodze w kuchni. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustaleniu, że nikt nie został poszkodowany, wyniesieniu garnka na zewnątrz i ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej – informują druhowie PSP Nowy Sącz.

Wyłączono prąd i zakręcono zawór gazu. Zdemontowano okopcone wyposażenia kuchni tj. meble wiszące, okap kuchenny i wyniesiono na zewnątrz. Otwarto okna we wszystkich pomieszczeniach w celu przewietrzenia. Sprawdzono pomieszczenia na obecność tlenku węgla. Zalecono dalsze wietrzenie. Na tym działania zakończono.

Źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź