miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pobił i okradł mężczyznę gdy ten wybierał pieniądze z bankomatu, posiedzi 12 lat?

0 223

W wyniku szybkiej interwencji kryniccy policjanci wraz ze strażnikiem miejskim bardzo szybko zatrzymali mężczyznę, który używając przemocy, okradł mieszkańca uzdrowiska. 28-letni sprawca rozboju usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

 

Czytaj również: Prawie 30 000 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 197 infekcji [Raport 24.03.2021]

 

18 marca br. około godziny 12:30, policjanci z Krynicy-Zdroju otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna, który wybierał pieniądze z jednego z bankomatów w centrum uzdrowiska, został napadnięty i okradziony. Sprawca zaatakował z zaskoczenia, uderzył poszkodowanego w twarz, zabrał mu portfel z gotówką, dokumentami i kartami bankomatowymi, po czym uciekł. Policjanci natychmiast po otrzymaniu informacji dotyczących rysopisu sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania. W trakcie penetracji terenu, wspólny patrol Policji i Straży Miejskiej skierował się w rejon dworca, gdzie funkcjonariusze zauważyli poszukiwanego mężczyznę. Podczas legitymowania 28-latek nerwowo się zachowywał, nie chciał podać swoich danych i zaczął być agresywny. Mężczyzna został zatrzymany, a mundurowi realizując dalsze czynności odzyskali skradzione 2 tys. złotych. 28-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu do 12 lat więzienia. 19 marca br. sąd zadecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie.

 

Fot., źródło: KMP Nowy Sącz

 

 

 

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź