miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pobili 16-latka i zabrali mu telefon. Grozi im 10 lat więzienia

0 484

W ubiegłym tygodniu w nocy dwóch mężczyzn na przystanku autobusowym pobiło 16-latka. Sprawcy zabrali mu także telefon i pieniądze. Policja zatrzymała podejrzanych, którym za kradzież rozbójniczą i pobicie grozi nawet 10 lat więzienia.

 

Czytaj również: Uwaga! Oszuści mają nowy sposób wyłudzania pieniędzy!

 

Do zdarzenia doszło w piątek 18 maja około godziny 20.00 w Porębie Wielkiej. Dwóch mężczyzn (w wieku 23 i 18 lat) wciągnęło 16-latka do wnętrza wiaty przystanku autobusowego. Sprawcy pobili go tam, a następnie wyrwali mu z ręki telefon oraz zabrali pieniądze w kwocie 60 złotych, po czym oddalili się w nieznanym kierunku. Ofiara wraz z rodzicami powiadomiła o wszystkim mundurowych – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą i pobicie. – Dzięki sprawnie przeprowadzonym czynnościom po kilkunastu godzinach sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani, a poszkodowany odzyskał utracone mienie. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Limanowej wobec 23-latka zastosowano środek zapobiegawczo w postaci aresztu, a wobec 18-latka dozór policyjny – dodaje oficer prasowy i zaznacza, że za popełnione czyny mężczyznom grodzi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Opr. MK
Źródło: KPP w Limanowej
Fot.: policja.pl (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.