miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Podole-Górowa: Samochód osobowy uderzył w budynek szkoły! [ZDJĘCIA]

0 1 456

W poniedziałek (13 maja) ok. godz. 18:50 w miejscowości Podole-Górowa w gminie Gródek nad Dunajcem samochód osobowy wypadł z drogi i uszkadzając około kilka metrów płotu uderzył w budynek Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Kierowca nie odniósł obrażeń.

 

Czytaj również: Tragedia w Jasiennej: Samochód uderzył w przystanek! Nie żyje 25-latka [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że samochód osobowy wypadł z drogi i uszkadzając około kilka metrów płotu uderzył w budynek Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Pojazd ustawiony był na lewym boku. Osoba kierująca samochodem wydostała się z jego wnętrza o własnych siłach i nie uskarżała się na żadne dolegliwości bólowe. Równocześnie z zastępem Straży Pożarnej na miejsce dotarła karetka Pogotowia Ratunkowego, której załoga przebadała osobę biorącą udział w zdarzeniu. Z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem od akumulatora pojazdu oraz postawieniu go na koła ze względu na wyciekające płyny eksploatacyjne. Dokonano sorpcji rozlanych substancji oraz usunięto pozostałości pokolizyjne. Na miejsce zdarzenia dotarł patrol Policji, który prowadził czynności dochodzeniowe – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w miejscowości Podole-Górowa zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz najbliższe jednostki OSP. Czynności prowadzone przez strażaków na miejscu zdarzenia trwały godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź