miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Podpalenie w Barcicach? Płonął dom jednorodzinny

0 935

Wczoraj (18 stycznia) doszło do pożaru domu jednorodzinnego, drewnianego. Według informacji jakie przekazał nam mieszkaniec Barcic, mogło dojść do podpalenia. – Prawdopodobnie ktoś rzucił koktajlem mołotowa, przy ścianie, która płonęła wyczuwalna była mocna woń środków łatwopalnych niewiadomego pochodzenia – mówi nam świadek zdarzenia. W akcji gaśniczej brało udział kilka zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe. Na skutek prowadzonych czynności jedna kobieta zasłabła, jednak nie musiała zostać przetransportowana do szpitala.

 

Czytaj również: Kierowcy mkną po drogach i płac(z)ą. Jest ich jednak mniej po wprowadzeniu nowego taryfikatora mandatów

 

Braliśmy udział w akcji gaśniczej w miejscowości Barcice. Płonęła ściana budynku jednorodzinnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie. Mocno zestresowana jedna kobieta zasłabła, pomogło jej pogotowie ratunkowe, pobyt w szpitalu nie był wymagany – mówi w rozmowie z miastoNS.pl st. bryg. Paweł Motyka Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. – Na miejscu strażacy wyczuwali mocną woń środków chemicznych, niewiadomego pochodzenia. Sprawną akcję przeprowadzili okoliczni mieszkańcy, my podaliśmy tylko jeden prąd wody na ścianę. Działania trwały 1,5 godziny – dodaje komendant Motyka.

U komendanta nie udało nam się potwierdzić w jaki sposób doszło do pożaru. Na skutek rzucenia koktajlu mołotowa, czy w inny sposób. Wyjaśni to w toku prowadzonego postępowania Policja. O rezultatach będziemy informować.

Fot.: OSP Barcice

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź