miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pojechała na zakupy mając 2,6 promila alkoholu. Grożą jej dwa lata więzienia

0 438

W miniony piątek (6 kwietnia) w godzinach porannych 48-letnia kobieta wybrała się na zakupy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w wydychanym powietrzu miała 2,6 promila alkoholu. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grożą jej nawet dwa lata więzienia.

 

Czytaj również: Potrącił pieszego i uciekł zostawiając krwawiącego mężczyznę

 

Zdarzenie miało miejsce w piątek 6 kwietnia ok. godz. 10.10. Do jednego ze sklepów w miejscowości Skrzydlna (powiat limanowski) samochodem marki Opel przyjechała 48-letnia kobieta. Jedna z osób postronnych zauważyła jej dziwne zachowanie i powiadomiła Policję. Dyżurny Komendy Policji w Limanowej, który otrzymał zgłoszenie, skierował patrol we wskazane miejsce – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Okazało się, że kierująca pojazdem była pod wpływem alkoholu. – Policjanci zatrzymali 48-letnią kierującą – mieszkankę gminy Dobra. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 2,6 promila. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, a następnie przewieźli do Izby Wytrzeźwień. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi jej grzywna oraz kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – wyjaśnia rzecznik.

 

Opr. MK
Źródło: KPP w Limanowej
Fot.: policja.pl (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź