miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Poranne zderzenie osobówek i słupa energetycznego [Zdjęcia]

0 550

Dzisiaj, 30 kwietnia o godzinie 4.55 zastępy Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Zabrzeż, OSP Czerniec oraz OSP Kamienica zadysponowane zostały do działań w Zabrzeży. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody tj. osobowy i dostawczy.

 

Czytaj również: W Newagu praca wre! Produkcja 9 pociągów za 132 miliony idzie pełną parą

 

Samochód osobowy wypadł z drogi uderzył w ogrodzenie posesji i słup telekomunikacyjny. Uszkodzony słup i linki spadły na pobocze drogi i częściowo jezdnię. Samochód dostawczy najechał na zdarzenie chcąc uniknąć zderzenia z samochodem blokującym jeden pas jezdni oraz z samochodem z naprzeciwka, uderzył w leżącego słupa i ogrodzenie  posesji.

 

 

Pojazdami podróżowali sami kierujący, nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Ruch odbywał się wahadłowo. Z samochodów nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu zwisających linek z jezdni na pobocze oraz odłączeniu klem akumulatorów w uszkodzonych pojazdach.

Dalsze działania polegały na  zasypaniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych sorbentem. zwinięciu uszkodzonych linek w pobliżu słupów oraz przemieszczeniu uszkodzonego słupa w głąb pobocza. Spryskano dyspergentem film na jezdni powstały w związku z wyciekiem płynów. Usunięto uszkodzone pojazdy oraz pozostałości po kolizji na pobocze. Udrożniono ruch pojazdów w obydwu kierunkach. Działania strażaków trwały dwie godziny.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź