miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dwa potrącenia pieszych. Poszkodowane kobiety trafiły do szpitala

0 373

W środę (21 lutego) doszło do dwóch wypadku z udziałem pieszych. Jedna kobieta została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych, a druga podczas przebiegania przez jezdnię w nieoznakowanym miejscu. Obie kobiety zostały poszkodowane i zabrane do szpitala, a sprawami zajęła się Policja.

 

Czytaj również: 36-letni Sądeczanin zatrzymał pijanego kierowcę!

 

W minioną środę (21 lutego) na terenie powiatu limanowskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. Do pierwszego zdarzenia doszło o godz. 9:30 w miejscowości Dobra. – 47-letni kierujący pojazdem marki Toyota potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierujący był trzeźwy, a 67-letnia piesza została zabrana do szpitala. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Do drugiego zdarzenia doszło wieczorem około godz. 19.00 w Limanowej na ul. Kościuszki. – 40-letni kierujący pojazdem marki Suzuki potrącił 34-letnią pieszą, która przebiegała przez jezdnię. Kierujący był trzeźwy, a piesza została zabrana przez karetkę pogotowia do szpitala. Trwają ustalenia dotyczące przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Sprawę prowadzi KPP Limanowej – dodaje oficer prasowy.

Policja przypomina, że Ustawa Prawo o ruchu drogowym w art. 13 mówi: “pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem”. Natomiast Art. 14 – zabrania wchodzenia bezpośrednio przed jadący pojazd, także na przejściu dla pieszych. Art. 26 mówi, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża”.

– Dbając o własne bezpieczeństwo nie zapominajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, a także o wzajemnym szacunku i życzliwość na drodze – dodają policjanci.

 

Opr. MK
Źródło: KPP Limanowa
Fot.: Policja.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź