miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Powódź błyskawiczna” na Sądecczyźnie. Strażacy podsumowali działania [Zdjęcia, film]

0 2 095

W godzinach popołudniowych  11 lipca na Sądecczyźnie wystąpiły burze połączone z gwałtownymi opadami deszczu. Ulewy największe szkody spowodowały na obszarach gmin Łososina Dolna, Korzenna oraz wzdłuż potoków Łęg i Łubinka w Nowym Sączu (w okolicach ulicy Lwowska, Miodowa, Piątkowska, Chruślicka). Do stanowiska kierowania wpłynęło informacje o ponad 130 miejscach, w których wystąpiły szkody.

 

Czytaj również: Sądecczyzna pod wodą! Zniszczone drogi, zalane domy i posesje [Zdjęcia, filmy]

 

Działania strażaków polegały na między innymi na dostarczaniu mieszkańcom worków z piaskiem, udrażnianie przepustów, pompowanie wody. Prócz strażaków w działaniach brały udział koparki oraz sprzęt zadysponowany przez służby zarządzania kryzysowego (powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza). Strażacy prowadzili działania do późnych godzin nocnych. W poniedziałek działania strażaków są kontynuowane. Gminy szacują straty – poinformowała Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu.

 

Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB), w województwie małopolskim (na terenie powiatu nowosądeckiego) zalane zostały drogi powiatowe w miejscowościach: Korzenna, Trzycierz i Paszyn. W m. Korzenna zalane zostały domy, sklepy, a także podtopiona została remiza OSP Korzenna i amfiteatr. Doszło także do zalania ulic w m.: Stary Sącz, Chełmiec, Wielogłowy, Tęgoborze i Piątkowa.

 

 

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź