miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pożar domu mieszkalnego. W akcji 7 zastępów straży pożarnej

0 1 339

Dzisiaj w nocy doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Barcicach (gm. Stary Sącz). W akcji ratunkowej brały udział zastępy państwowej straży pożarnej oraz druhów-ochotników z 6 okolicznych miejscowości. Działania strażaków trwały ponad 2,5 godziny. Przyczyny pożaru bada policja, na chwilę obecną nie są znane.

 

Czytaj również: 73-latek wjechał na czerwonym. Niestety zmarł w szpitalu

 

19 października o godzinie 0.30 dwa zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz 6 zastępów OSP zadysponowane zostały do działań w Barcicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliło się całe poddasze budynku mieszkalnego. Ogień wydostawał się na zewnątrz. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań oraz podaniu prądów wody w celu ugaszenia pożaru. Wprowadzono strażaków wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku w celu jego przeszukania. Podczas działań używano kamerę termowizyjną. Zasilanie wodne stanowił pobliski hydrant. Dokonano częściowej rozbiórki drewnianej elewacji na poddaszu budynku w celu dotarcia do ogniska pożaru. Oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia przy pomocy wentylatora.

Samochody pożarnicze zajmowały jeden pas drogi w związku z tym kierowano ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Po ugaszeniu pożaru wykonano otwory w ścianie na wysokości poddasza w celu usunięcia nadpalonych materiałów. Sprawdzono kolejny raz cały budynek kamerą termowizyjną na obecność zarzewi ognia, których nie stwierdzono. Działania strażaków trwały dwie i pół godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź