miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pożar pustostanu w Naszacowicach [ZDJĘCIA]

0 73

W nocy z 14 na 15 maja zastępy Straży Pożarnej gasiły pożar drewnianego pustostanu w miejscowości Naszacowice. Akcja gaśnicza trwała prawie trzy godziny, a przyczyna zdarzenia jest nieustalona.

 

Czytaj również: W Nowym Sączu Chińczyk chciał handlować mięsem przez internet

 

15 maja około godziny 1.56 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Podegrodzie, Naszacowice i Juraszowa zadysponowano do działań w Naszacowicach. – Ustalono, że drewniany pustostan był całkowicie objęty pożarem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzono pomieszczenia na obecność osób trzecich. Sprawdzono też, czy w budynku odłączony jest prąd i oświetlono teren działań – informuje rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. Nie stwierdzono osób trzecich w obiekcie oraz dodatkowego zagrożenia. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki budynku przy użyciu pił łańcuchowych oraz podręcznego sprzętu burzącego. Działania strażaków trwały prawie trzy godziny, a przyczyna pożaru jest nieustalona – dodaje rzecznik.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.