miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pożar samochodu na Juście

0 416

Wczoraj (8 kwietnia) około południa doszło do dużych utrudnień na Drodze Krajowej nr 75 w miejscowości Tęgoborze. Powodem problemów był pożar samochodu ciężarowego na górze Just. W akcji uczestniczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej, OSP Łososina Dolna oraz Tęgoborze.

Czytaj również: Dwoje dzieci w szpitalu po zderzeniu osobówek! KLIK

– Około godziny 13.00 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Tęgoborzy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na Juście doszło do pożaru komory silnika samochodu ciężarowego przewożącego kostkę betonową – informuje komunikat PSP Nowy Sącz. – Pas w kierunku Nowego Sącza był zablokowany, a ruch odbywał się wahadłowo. Przed przybyciem pierwszego zastępu straży, pożar został ugaszony przez kierowcę pojazdu przy pomocy gaśnicy proszkowej. Nastąpił wyciek oleju z turbiny doładowania silnika.

 

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem wahadłowo, rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe oraz wyciągnięciu dwóch butli na propan butan do palników turystycznych. Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź