miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pożar w Mochnaczce Niżnej

Spłonął drewniany garaż

0 245

Wczoraj (14 lutego) około godziny 6:00 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krynicy Zdroju oraz OSP Mochnaczka Niżna zadysponowane zostały do działań w Mochnaczce Niżnej (gm. Krynica-Zdrój).

Czytaj również: Czołówka w Żegiestowie! [ZDJĘCIA]

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do pożaru wewnątrz drewnianego garażu, w którym zgromadzone było drewno, meble oraz sprzęt AGD. Zaparkowany samochód został ewakuowany przez mieszkańców przed przybyciem zastępów straży – informuje PSP w Nowym Sączu. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody do wnętrza garażu w obszar parteru, a następnie jego poddasza, gdzie zlokalizowano zarzewia ognia – dodaje PSP.

W trakcie akcji gaśniczej częściowo usunięto zewnętrzne deskowanie z konstrukcji poddasza w celu oddymienia wnętrza pomieszczenia oraz dalszego prowadzenia skutecznych działań gaśniczych w natarciu. Usunięto materiały palne z wnętrza budynku poza strefę pożaru. Zasilanie wodne wykonano z pobliskiego hydrantu. Dogaszono konstrukcje budynku oraz sprawdzono wnętrze pomieszczenia kamerą termowizyjną. 

Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było pozostawienie popiołu z pieca przy stosie drewna na opał wewnątrz garażu. Działania gaśnicze trwały godzinę.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź