miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pożar w Nowej Wsi! 45 druhów i 8 zastępów w akcji [Zdjęcia]

0 566

Wczoraj (2 sierpnia) w godzinach porannych doszło do pożaru w Nowej Wsi (gm. Łabowa). Całkowitemu spaleniu uległa stodoła oraz przylegający budynek gospodarczy. Ze znajdującego się nieopodal budynku mieszkalnego ewakuowano jedną osobę. W akcji gaśniczej trwającej przeszło 4 godziny uczestniczyło 45 strażaków oraz 8 zastępów SP.

 

Czytaj również: Zygmunt Paruch – kolejne wzmocnienie listy PiS?

 

– W piątek około godziny 5 rano zastępy z JRG w Krynicy Zdroju , OSP Łabowa, Nowa Wieś, Kamianna oraz Łosie zadysponowane zostały do działań w Nowej Wsi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem w całości objęty był drewniany budynek stodoły wraz z dobudowaną częścią gospodarczą. Pożar był w pełni rozwinięty, płomienie obejmowały cały dach – informuje PSP w Nowym Sączu. – Kilka metrów od objętej pożarem stodoły znajdował się budynek mieszkalny, który był bezpośrednio zagrożony pożarem. Od właścicielki uzyskano informację, że budynek ten zamieszkiwało sześć osób. Pięć osób opuściło budynek, a jedna w nim pozostawała. Osoba ta została wyprowadzona w bezpieczne miejsce gdzie wraz z ratownikami oczekiwała na przyjazd Policji.

 

 

Kilka metrów od płonącego budynku stodoły znajdowały się też zabudowania gospodarcze, które już częściowo zaczynały się palić. Z budynku mieszkalnego mieszkańcy wynieśli 3 butle gazu propan butan 11 kg. Właściciel poinformował, że w stajni znajdował się drób. Strażacy ewakuowali część drobiu, która nie uległa spaleniu.

Około 5 m od budynku objętego pożarem znajdowały się zerwane linie energetyczne napowietrzne, teren ten został ogrodzony pachołkami i taśmą ostrzegawczą. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podano jeden prąd wody w obronie na budynek mieszkalny oraz dwa prądy w natarciu, jeden na stodołę a drugi na zabudowania gospodarcze. Zasilanie wodne realizowano korzystając z odległego o około 20 m cieku wodnego z wykorzystaniem pomp pływających.

Budynek mieszkalny sprawdzono kamerą termowizyjną oraz urządzeniami na obecność gazów niebezpiecznych. Usunięto stopiony styropian z elewacji celem sprawdzenia konstrukcji dachu – nie stwierdzono zagrożenia. Przybyły patrol Policji zabrał ewakuowanego przez strażaków mężczyznę na komisariat Policji. Przybyli pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli zasilanie w energię na słupie, potwierdzając fakt pozbawienia budynku w zasilanie w energię elektryczną. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonych elementów konstrukcyjnych budynku stodoły z wykorzystaniem bosaków, drabin. Na miejsce zadysponowano koparko ładowarkę, która wspomagała prace wyburzeniowe. Usunięte elementy wraz przerzucanym sianem i słomą były cały czas przelewane wodą. Działania prowadzone przez 8 zastępów i 45 strażaków trwały cztery godziny.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź