miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prawa fizyki bezwzględne! Ogromna ciężarówka z naczepą przewrócona

0 615

Wczoraj, 28 października około godziny 8.15 zastępy z Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Korzenna oraz OSP Korzenna Centrum zadysponowane zostały do Trzycierza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód ciężarowy wraz z naczepą przewrócił się na pobocze jezdni. Pojazdem podróżowali kierujący wraz z pasażerem, którzy opuścili pojazd o własnych siłach.

 

Czytaj również: Prace z łącznikiem obwodnic idą do przodu! Gmina Chełmiec opiniuje

 

Na miejsce przybyła karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga przebadała kierowcę oraz pasażera. Pojazd transportował granulat cementowy, który wysypał się z przewróconej naczepy na pobocze drogi. Samochód ciężarowy wraz z naczepą leżał na barierach energochłonnych. Z pojazdu wyciekał olej hydrauliczny.

 

 

Zablokowany był jeden pas jezdni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji oleju hydraulicznego wyciekającego z pojazdu. Kierujący pojazdem oraz pasażer po udzieleniu pomocy medycznej przez ratowników Pogotowia Ratunkowego  pozostali na miejscu zdarzenia. Miejsce zdarzenia oraz pojazd przekazano wraz z zaleceniami właścicielowi. Działania strażaków trwały niespełna godzinę.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź