miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przejęła śledztwo ws. pożaru w Nowej Białej

1 568

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przejęła od Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu śledztwo w sprawie przyczyn pożaru we wsi Nowa Biała – powiedział w poniedziałek PAP rzecznik prokuratury Leszek Karp. Śledczy wykluczyli celowe podpalenie.

 

Czytaj również: Zaszczyty dla krwiodawców! Za nami III Gala Bohaterów

 

Dotychczas wykonywane czynności nie pozwoliły na jednoznaczne ustalenie przyczyny pożaru. Nie ujawniono też żadnych okoliczności, które by wskazywały, że doszło do podpalenia – wyjaśnił prokurator Karp.

Oględziny na miejscu zdarzenia zostały już zakończone, jednak wyjaśnianie okoliczności zdarzenia może potrwać co najmniej kilka miesięcy.

Pożar wybuchł w Nowej Białej w sobotę po godzinie 18. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało 27 rodzin – ok. 110 osób. Spłonęło też ok. 50 obiektów gospodarczych. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Poszkodowanych zostało dziewięć osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu. Pod opieką lekarzy wciąż jest jedna osoba.

źródło: PAP
fot. Facebook | Witold Kozłowski

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastons pisze

    Jak wezmą się za to tak samo namiętnie jak za przekręty mularczyka to za kilka miesięcy się dowiemy że pożaru nie było i była to prowokacja PO

Zostaw odpowiedź