miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pruł w zabudowanym 123 km/h! 18-latek prawkiem cieszył się niespełna pół roku…

1 1 055

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 18-letniemu mieszkańcowi powiatu limanowskiego. Młody mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 73 km/h. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Czytaj również: Nie żyje ks. mgr Jacek Mikulski. Duchowny miał 58 lat

W minionym tygodniu policjanci limanowskiej drogówki przeprowadzili na terenie powiatu działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas działań funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali ponad 40 pojazdów i ujawnili 20 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Niechlubnym rekordzistą był 18-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego, który został zatrzymany po godz.15, w miejscowości Dobra. Miernik wskazał 123 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie przepisy pozwalają na jazdę z prędkością 50 km/h.

18-letni kierujący, który prawo jazdy posiadał zaledwie pół roku, za popełnione wykroczenie, jakim jest przekroczenie prędkości o 73 km/h został ukarany mandatem oraz 15 puntami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący stracił również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Źródło i fot.: KMP Limanowa

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Driver pisze

    KLI, i wszystko jasne…

Zostaw odpowiedź