miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przydonica: 30 strażaków gasiło pożar drewnianego budynku [ZDJĘCIA]

0 840

Wczoraj (17 maja) w godzinach popołudniowych doszło do pożaru w miejscowości Przydonica. Zapalił się tam drewniany budynek gospodarczy, a akcja gaśnicza prowadzona przez trzydziestu strażaków z sześciu zastępów Straży Pożarnej.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Pożar w zakładzie na ul. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

 

Do pożaru doszło 17 maja w Przydonicy, a około godziny 14.05 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek nad Dunajcem, Rożnów, Przydonica oraz Jasienna zadysponowano do gaszenia. – Stwierdzono, że pożarem objęty był w całości drewniany budynek gospodarczy. W odległości kilku metrów od pożaru znajdowały się murowany budynek mieszkalny oraz drugi drewniany budynek gospodarczy. Przed przybyciem na miejsce zastępów straży z budynku właścicielka wyprowadziła dwie świnie oraz krowę – informuje rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów wody tj. dwóch na palący się budynek oraz jednego w obronie budynku mieszkalnego. Zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o przybyłe na miejsce zastępy oraz dowożenie z dwóch hydrantów. Kolejne działania polegały na sprawdzeniu budynku mieszkalnego oraz budynku gospodarczego przy użyciu kamery termowizyjnej. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki spalonych elementów konstrukcji budynku. Całość przelewano wodą – wyjaśnia rzecznik.

– Do rozbiórki wykorzystano sprzęt burzący, pilarki łańcuchowe do drewna oraz wyciągarkę. Po rozebraniu w całości konstrukcji budynku miejsce oraz rozebrane elementy dokładnie przelano wodą. Na miejscu działań w celu dozorowania pogorzeliska pozostał zastęp OSP Przydonica, który na zakończenie skontrolował całe pogorzelisko. Budynek uległ całkowitemu spaleniu – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania sześciu zastępów i trzydziestu strażaków trwały sześć godzin, a przyczyna pożaru jest ustalona.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź