miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przydonica: Drzewo przygniotło mężczyznę! Śmigłowiec LPR w akcji [WIDEO, ZDJĘCIA]

0 2 322

W środę (20 marca) ok. godz. 10:22 w miejscowości Przydonica w gminie Gródek nad Dunajcem w trakcie prac związanych z wycinką drzewa jedna z osób, która obsługiwała sprzęt mechaniczny została przygnieciona przez drzewo. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował poszkodowanego do szpitala.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Tragedia! Ciało mężczyzny odnaleziono na terenie zakładu produkcyjnego

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że podczas prac związanych z wycinką drzewa jedna z osób obsługująca sprzęt mechaniczny została przygnieciona przez drzewo. Miejsce zdarzenia znajdowało się w głębokim cieku wodnym, przez co dostęp do osoby poszkodowanej był utrudniony. Poszkodowany był przytomny i częściowo przygnieciony przez drzewo. Na miejscu znajdował się świadek zdarzenia. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca, uwolnieniu przygniecionej osoby przez drzewo przy użyciu piły mechanicznej oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przekazano osobę poszkodowaną przybyłemu na miejsce zespołowi karetki Pogotowia Ratunkowego. Strażacy udzielili pomocy w dalszym udzielaniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Wyznaczono i wykonano drogę przy pomocy piły mechanicznej, którą prowadzono transport poszkodowanego do karetki. Strażacy udzielili pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanego. Wyznaczono lądowisko dla zadysponowanego na miejsce śmigłowca LPR oraz nawiązano z nim łączność. Poszkodowany został zabrany przez śmigłowiec – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

 

GODZ.10.23-WYJAZD GBART DO OSOBY PRZYGNIECIONEJ PRZEZ DRZEWO.

Opublikowany przez Osp Gródek Nad Dunajcem Środa, 20 marca 2019

 

Do działań w Przydonicy zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Grodek nad Dunajcem oraz OSP Przydonica. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie ponad dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS
Wideo: OSP Gródek nad Dunajcem | Facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź