miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przysietnica: Autokar utknął przed przejazdem kolejowym! Podróżowało nim 40 osób [ZDJĘCIA]

0 1 035

W niedzielę (21 października) ok. godz. 15:12 w miejscowości Przysietnica w gminie Stary Sącz doszło do utknięcia autokaru przed przejazdem kolejowym. Podróżowała nim 40-osobowa wycieczka. Działania strażaków trwały w sumie ponad godzinę.

 

Czytaj również: Gmina Chełmiec: W zderzeniu samochodu z motorowerem poszkodowana została jedna osoba!

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do utknięcia autokaru przed przejazdem kolejowym. Autobus blokował tyłem dwa pasy ruchu na drodze głównej nr 87. Na miejscu obecna była Policja. Autokarem podróżowała zorganizowana wycieczka 40-osobowa, a uczestnicy znajdowali się poza nim. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz udzieleniu pomocy Policji w kierowaniu ruchem, a kierowcy w ruszeniu z pochyłego podjazdu przy użyciu wciągarki samochodowej – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań na miejsce zdarzenia w Przysietnicy zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Moszczenica Wyżna oraz OSP Przysietnica. Trwały one ponad godzinę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź